Nowoczesna klimatyzacja do domu, mieszkania i biura
Komfort i wygoda
- bogactwo funkcji i trybów pracy
- chłodzi latem, grzeje zimą
- wbudowany moduł wi-fi
Zdrowie
- jonizator powietrza
- filtry antybakteryjne
Nowoczesny design
- minimalizm
- innowacyjna konstrukcja
Energooszczędność
- nowoczesna technologia inwerterowa
- bardziej wydajny czynnik R32
Ekologia
- minimalny wpływ czynnika na warstwę ozonową
- czynnik podlegający recyklingowi
Jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze?
Aby optymalnie dobrać klimatyzację, należy odpowiedzieć na kilka poniższych pytań.
Jakie funkcje klimatyzacja powinna posiadać?
Instalacja w jednym, czy w kilku pomieszczeniach?
Jakim budżetem dysponujemy?
Rodzaje klimatyzacji.
Najprostszym rozwiązaniem jest klimatyzacja przenośna, którą można przenosić i wykorzystywać do schłodzenia powietrza w dowolnym pomieszczeniu. Trzeba jednak podkreślić, że taki klimatyzator jest głośniejszy i mniej efektywny w porównaniu do urządzeń stacjonarnych. Co więcej, wymaga podłączenia rury odprowadzającej ciepłe powietrze na zewnątrz. Klimatyzatory mobilne osiągają moc w zakresie 2-4 kW.
Jeśli potrzebujemy bardziej wydajnych i zaawansowanych urządzeń, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja ścienna, sufitowa lub przypodłogowa (w każdym razie – stacjonarna).
W zależności od tego, gdzie zamierzamy zainstalować klimatyzację, dzielimy ją na dwa typy: single-split i multi-split.
Jeśli potrzebujesz schłodzić tylko jedno pomieszczenie, wystarczy do tego system urządzeń typu single-split, gdzie jednostkę wewnętrzną montuje się w dedykowanym pomieszczeniu, a zewnętrzną – poza budynkiem.
Jeżeli natomiast chcesz cieszyć się komfortem termicznym w kilku pomieszczeniach lub w całym domu, wtedy lepszym rozwiązaniem jest system multi-split.
Takie rozwiązanie składa się z co najmniej dwóch jednostek wewnętrznych współpracujących z jedną jednostką zewnętrzną. Obecna technologia umożliwia podłączenie nawet do pięciu urządzeń wewnętrznych do jednego zewnętrznego. Zakup systemu klimatyzacji typu multi-split jest bardziej opłacalny, niż kilku oddzielnych urządzeń.
Różnorodność funkcji klimatyzatorów.
Prawidłowo dobrana i zainstalowana klimatyzacja odpowiednio obniży lub podniesie temperaturę powietrza i zapewni komfort cieplny. Podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie to moc, poziom hałasu, klasa energetyczna i dodatkowe funkcje.
Najnowsze systemy klimatyzacji oferują różnorodność funkcji, łącząc jednocześnie standardowe chłodzenie i ogrzewanie z oczyszczaniem, czy nawilżaniem powietrza.
Dbałość o nasze zdrowie.
Wybierając klimatyzator warto zwrócić uwagę na to, w jakim zakresie zadba o jakość powietrza. Obecne klimatyzatory wyposażone są w jonizator, który sterylizuje przepływające przez nie powietrze, dzięki czemu zapobiega rozwojowi wirusów, grzybów i bakterii. Ponadto neutralizuje alergeny oraz nieprzyjemne zapachy.
Filtry antybakteryjne instalowane w klimatyzatorach są niezastąpione w walce z bakteriami i chorobotwórczymi drobnoustrojami, które zatrzymywane są na antybakteryjnej powłoce umieszczonej na powierzchni filtra. Dzięki znajdującym się tu bakteriobójczym substancjom, ich rozwój zostaje zahamowany.
Komfort i wygoda.
Różnorodność trybów pracy klimatyzatora zapewni komfort i wygodę podczas użytkowania.
Tryb nocny troszczy się o automatyczną regulację temperatury podczas snu. W trybie pracy cichej jednostka wewnętrzna klimatyzatora pracuje ze zredukowanym poziomem ciśnienia akustycznego, zapewniając optymalne warunki bez zbędnego hałasu. Tryb osuszania obniża poziom wilgotności powietrza, automatycznie dobierając temperaturę i wielkość przepływu powietrza, co zapobiega rozwojowi grzybów, pleśni i bakterii.
Większość dostępnych obecnie klimatyzatorów posiada wbudowany moduł wi-fi umożliwiający zdalne sterowanie urządzeniem z każdego miejsca przez całą dobę.
Koszty pracy klimatyzacji.
Klasa efektywności energetycznej informuje o potencjalnym zużyciu prądu przez klimatyzację. Najwyższa to A+++. Im niższej klasy urządzenie wybierzemy, tym wyższe będą rachunki za energię elektryczną.
Jak orientacyjnie obliczyć przyszłe koszty pracy klimatyzatora?
Moc chłodzenia urządzenia – 3,0 kW
Średni pobór prądu – 0,8 kW
Czas pracy na dobę – 10 h
Czas pracy w miesiącu – 21 dni x 10 h = 210 h
Zużycie prądu na dobę – 10 h x 0,8 kW = 8,0 kWh
Zużycie prądu w miesiącu – 21 dni x 10 h x 0,8 kW = 168 kWh
Koszt 1 kWh (w zależności od stawki operatora) – 0,60 zł/kWh
Koszt prądu zużytego w miesiącu – 168 kWh x 0,60 zł/kWh = 100,8 zł
Czy trzeba zgody na montaż klimatyzacji w bloku?
Instalacja klimatyzatora na elewacji lub części wspólnej nieruchomości może spotkać się z sprzeciwem wspólnoty. Tym bardziej, że montaż klimatyzacji w mieszkaniu wymaga wykonania w ścianie zewnętrznej otworu o średnicy 5-6 cm. Jeżeli blok należy do spółdzielni mieszkaniowej, najlepiej uzyskać od niej zgodę. Zdarza się, że spółdzielnie mają wewnętrzne regulaminy, które określają warunki techniczne dotyczące, np. głośności urządzenia, czy sposobu odprowadzania cieczy. Z reguły łatwiej uzyskać zgodę, instalując jednostkę zewnętrzną na balkonie.
O nas
Nasza specjalność to nowoczesne systemy klimatyzacyjne do domu, mieszkania i biura.
Dostarczamy profesjonalne usługi w zakresie sprzedaży, montażu i serwisu urządzeń klimatyzacyjnych.
Nasze atuty
Konkurencyjne ceny urządzeń
Darmowa wycena
Profesjonalny montaż instalacji
Szeroki wybór urządzeń
Serwis gwarancyjny
Certyfikaty zawodowo-branżowe
Kontakt
97-300 Piotrków Trybunalski
Ul. Ostoja 3c